گوشی A51 ساخت ویتنام بخریم یا هند؟!!!

گوشی A51 سگوشی A51 ساخت ویتنام بخریم یا هند؟!!!اخت ویتنام بخریم یا هند؟!!!

گوشی A51 ساخت ویتنام بخریم یا هند؟!!!

ساخت ویتنام یا هند کدام از کشور ها بهتر مونتاژ می کنند!!!

اگر قصد خرید یک گوشی سامسونگ را داشته باشید، ممکن است با دو نسخه «ساخت هند» و «ساخت ویتنام» همان گوشی روبرو شوید که ممکن است بعدا در فروش گوشی‌ های ساخت هند با مشکل روبرو شوید. اما آیا واقعاً کیفیت گوشی‌ های سامسونگ ساخت ویتنام با هند متفاوت است؟

در حال حاضر تعداد قابل توجهی از گوشی های Galaxy سامسونگ در دو نسخه ساخت ویتنام (Vietnam) و هند (India) در دسترس هستند که باعث سردرگمی خریداران و البته سودجویی برخی فروشندگان شده است. تصور غالب این است که گوشی ‌های سامسونگ ساخت ویتنام باکیفیت‌ تر هستند و گوشی‌ های ساخت هند سامسونگ کیفیت پایین ‌تری دارند.

همچنین خریداران گوشی ‌های دست دوم نیز از این موضوع سوء استفاده می ‌کنند و گوشی ‌های سامسونگ ساخت هند را با قیمت پایین ‌تری خریداری می ‌کنند. گاهی هم خریداران به حدی دنبال نسخه ویتنام هستند که نسخه هند روی دست خریدار می‌ماند و ناچار به فروش آن با قیمت پایین می شود.

 

چرا سامسونگ گوشی های خود را در هند یا ویتنام میسازد

سامسونگ یک برند کره‌ای است و بسیاری انتظار دارند گوشی ‌های گلکسی ساخت کره جنوبی باشند. با این حال گوشی‌ های سامسونگ در کشورهای مختلفی چون هند، چین، ویتنام، برزیل، اندونزی و در موارد نادری هم در کره جنوبی تولید می‌شوند.

نه تنها سامسونگ همانند هر کمپانی دیگری می‌خواهند از هزینه تولید محصولات خود بکاهد، بلکه برای تأمین میلیون‌ ها دستگاه گوشی ‌های موبایل در سال هم ناچار است از ظرفیت خطوط تولید گوشی در کشورهای مختلف بهره بگیرد.

ساخت ویتنام یا هند کدام از کشور ها بهتر مونتاژ می کنند!!!

پس به همان دلیلی که گوشی ‌های برند آمریکایی کمپانی اپل ساخت چین است، گوشی‌ های گلکسی شرکت سامسونگ هم می ‌توانند ساخت کره جنوبی نباشند. برخی از گوشی ‌های سامسونگ مانند سری M هم ممکن است فقط در کشور هند تولید شوند و نسخه ساخت ویتنام یا چین نداشته باشند.

گوشی های سامسونگ ساخت هند اصلی نیستند !!!

آیا کیفیت گوشی ‌های ساخت ویتنام سامسونگ با هندوستان تفاوت دارد؟

برندهایی چون سامسونگ در کلیه خطوط تولید خود استانداردهای ساخت و کنترل کیفیت یکسانی دارند، بنابراین نباید یک گوشی Galaxy A51 ساخت هند از نظر کیفیت، دوام باتری، استحکام یا هر ویژگی دیگری، هیچ گونه تفاوتی با نسخه ساخت ویتنام داشته باشد.

باید دقت داشت فرقی نمی‌ کند گوشی‌ های سامسونگ در کدام کشور تولید شوند، قطعات استفاده شده همگی از تأمین کننده‌ های مشترک تهیه می‌ شود و اساساً در آنجا فقط مونتاژ می شود.

 

گوشی های سامسونگ ساخت هند اصلی نیستند !!!

گوشی‌ های گلکسی سامسونگ ساخت هر جا که باشند، اصل هستند و کیفیت مونتاژ و قطعات بکار رفته در آنها مورد تأیید سامسونگ است. بنابراین گوشی‌ های اصلی سامسونگ می ‌توانند ساخت هندوستان، ویتنام یا هر کشور دیگری باشند.

البته حساب گوشی‌ های طرح سامسونگ جداست و اساساً آنها به هیچ عنوان ساخت سامسونگ و اصلی نیستند.

ساخت هند بخریم یا ویتنام

همانطور که در این مطلب خواندیم هیچ گونه تفاوتی میان گوشی ‌های ساخت ویتنام و هند سامسونگ وجود ندارد، شما با خیال آسوده می ‌توانید یکی از آنها را خریداری کنید. در مواردی هم که اختلاف قیمت نسخه ویتنام با نسخه های هند است، خرید نسخه هند می ‌تواند معقول ‌تر و به صرفه تر باشد.

گوشی A51 ساخت ویتنام بخریم یا هند؟!!!

تجربه کاربران

همچنین کاربران گوشی های سامسونگ گفته اند ما از کاربری ساخت هند یا ویتنام یا حتی چین هیچ تفاوتی ندیده ایم و کیفیت گوشی ها یکسان بوده است هرچه باشد و در هرکجا ساخته شده باشد شرکت سامسونگ است.

برای خرید انواع گوشی های سامسونگ کلیک کنید

برای مقایسه گوشی جدید ال جی به نام ولوت با گلکسی اس 20 کلیک کنید

 

نظرات (2)

محمود

انقدر موبایل فروشانامرد وپستن مردم راباگفتن ساخت هند یا تایلند گول می زنند.

سید علی

داداش ساخت تایلند نداره که😄