تحریم و قفل شدن گوشی های شیائومی در ایران

تحریم و قفل شدن گوشی های شیائومی در ایران و راه حل جلوگیری از قفل شدن

تحریم و قفل شدن گوشی های شیائومی در ایران

شرکت شیائومی چین اعلام کرد که تلفن‌های هوشمند این شرکت در ایران، کوبا، سوریه، کره شمالی و کریمه مسدود می‌گردد
به گفته این شرکت، خریداران، مجاز به ارسال این گوشی‌ها به کشورهای تحریم شده نیستند و گوشی‌های فعال شده در این کشورها خود به خود قفل خواهد شد

طبق خبرهایی که در سراسر ایران پخش شده این حقیقت که قراره گوشی های شیائومی به کلی از ایران حذف شوند یا نه فقط یک شایعه یا یک خبری که هنوز تصویب رسمی پیدا نکرده است ، در همین هین سودجویانی هستند که این خبر را با پیاز داغ بیشتر نشر میدهند تا بازدید بیشتری داشته باشند و کاربران شیائومی را به سمت خود بکشاند ، حالا فرض میگیریم این خبر قرار است اتفاق بی افتد ! چاره چیست ؟ چه راه حلی برای جلوگیری از قفل شدن گوشی های گرون قیمت خود داریم ؟ چندین راه حل وجود دارد که ما در ادامه به آنها میپردازیم ، پس با ما همراه باشید .

۱۸ حقیقت جالب درباره شیائومی

گفتنی است گوشی هایی که از رام های سفارشی شده استفاده می کنند غیرفعال نمی شوند . البته با توجه به کم بودن گزارش های مسدود سازی گوشی شیائومی شاید این نتیجه گیری منطقی و معتبر نباشد. اما موضوع کاملا مشهود این است که شرایط و ضوابط شیائومی مدتهاست به خریداران هشدار داده که به کشورهایی چون ایران که تحریم هستند گوشی صادر نکنند. در بند 14.2 این شرایط آمده :
قرارداد و تمام محصولات فروخته شده مشمول قوانین کنترل صادرات هستند . این قوانین شامل قوانین کنترل صادرات ایالات متحده و کشور شخص خریدار می باشد .
خریدار نباید هیچ محصولی را به کشور یا مناطقی که قوانین کنترل صادرات منع کرده صادر کند. این کشورها شامل: کوبا، سوریه ، ایران، کره شمالی، سودان و منطقه کریمه هستند.

راه حل جلوگیری از قفل شدن گوشی شیائومی در ایران

در وهله اول لوکیشن یا منطقه جغرافیایی خود را روی یک کشور به جز کوبا، سوریه ، ایران، کره شمالی، سودان و منطقه کریمه بزارید ، برای این کار به :

تنظیمات setting > تنظیمات اضافی Additional Settings > منطقه Region  مراجعه کنید و تغییر دهید

در وهله دوم شما میتوانید با مراجعه به متخصصین نرم افزار موبایل بر روی گوشی خود رام کاستوم یا شخصی نصب کنید ! در این حالت دیگر گوشی شما به عنوان شیائومی شناخته نمیشود و دیگر دسترسی به محیط کاربری شیائومی ندارید و مجبورید از اندروید خام یا محیط های کاربری ای که برای گوشی شما ساخته شدن استفاده کنید ، این گزینه بیشتر برای کسایی خوب است که از مدل های قدیمی تر استفاده میکنن ، چون در این فرایند اندروید گوشی ارتقاع داده میشود .

گزارش خبری صوتی سیما نیوز با محمدرضا عالیان مدیر روابط عمومی انجمن واردکنندگان موبایل ، تبلت و لوازم جانبی