زمان بروزرسانی اندروید 12 و One UI 4.0 برای گلکسی A52 سامسونگ

زمان بروزرسانی اندروید 12 و One UI 4.0 برای گلکسی A52

زمان بروزرسانی اندروید 12 و One UI 4.0 برای گلکسی A52 سامسونگ

گوشی‌های گلکسی A52 و گلکسی A52 5G را می‌توان بهترین گوشی‌های میان‌رده‌ سامسونگ به حساب آورد که سیستم‌عامل اندروید ۱۲ در کنار رابط کاربری One UI 4.0 را زودتر از بقیه محصولات این شرکت دریافت خواهند کرد.

گلکسی A52 و نسخه 5G آن دارای قابلیت‌هایی مانند نمایشگری با نرخ تازه‌سازی بالا و پردازنده‌ قدرتمند اسنپدراگون بوده که در کنار ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر نفوذ آب و گرد و غبار و بلندگوهای استریو آن را در زمره گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ قرار می‌دهد.

زمان بروزرسانی اندروید 12 و One UI 4.0 برای گلکسی A52 سامسونگ

گوشی گلکسی A52‌ و گلکسی A52 5G از جمله گوشی‌های میان‌رده‌ی سامسونگ محسوب می‌شوند که قرار است تا به سه نسخه‌ بعدی اندروید آپدیت شوند. این در حالی است که حتی برخی از گوشی‌های گران‌قیمت دو نسخه از سیستم‌عامل اندروید را دریافت می‌کنند. ناگفته نماند دو گوشی مذکور با اندروید ۱۱ و رابط کاربری One UI 3.1 معرفی شدند که اندروید ۱۲ و رابط کاربری One UI 4.0 اولین آپدیت بعدی آنها به حساب می‌آید.

البته هنوز سامسونگ جدول زمانی به‌روزرسانی اندروید 12 را منتشر نکرده ولی می‌توان بر اساس زمانی که گلکسی A51 اندروید ۱۱ را دریافت کرد به حقایقی در این زمینه پی برد.

بر این اساس اگر سامسونگ از جدول زمانی همیشگی خود پیروی کند و با توجه به اینکه گلکسی A51 در اوایل ماه فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹) به اندروید ۱۱ دریافت کرد، انتظار می‌رود گلکسی A52 و نسخه 5G آن در اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی به اندروید ۱۲ و رابط کاربری One UI 4.0 آپدیت شوند.

البته این آپدیت ابتدا در چند کشور عرضه شده و پس از طی یک ماه در سراسر جهان عرضه می‌شود. البته آپدیت اندروید ۱۱ برای گوشی گلکسی A51 چهار ماه طول کشید تا به دست همه‌ کاربران برسد بنابراین احتمال می‌رود شاهد تاخیر مشابهی برای گلکسی A52 و گلکسی A52 5G باشیم.

در ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری در مورد اندروید ۱۲ و One UI 4.0 و جدول زمانی انتشار آن رسانه‌ای خواهد شد. و زمانی‌که سامسونگ اقدام به انتشار رسمی اندروید ۱۲ برای دستگاه‌های پرچم‌دار خود کند، جدول زمانی بروزرسانی این سیستم‌عامل را برای سایر گوشی‌های خود منتشر خواهد کرد.