اضافه شدن دارک مد به گوگل – Dark Mode

اضافه شدن دارک مد به گوگل - Dark Mode

اضافه شدن دارک مد به گوگل – Dark Mode

گوگل سرانجام حالت تاریک را به موتور جستجوی خود در دستگاه‌های دسکتاپی اضافه کرده و حالا کاربرانی که علاقه‌ای به صفحات روشن گوگل سرچ ندارند می‌توانند از این قابلیت لذت ببرند.

اضافه شدن دارک مد به گوگل - Dark Mode

sصفحه پشتیبانی گوگل گفته است که شما می‌توانید تغییر جدید را با رفتن به مسیر Settings > Search Settings > Appearance اعمال کنید و همچنین می‌توانید بین رنگ‌های روشن، تاریک و حالت پیش‌فرض دستگاه یکی را به‌دلخواه خود انتخاب کنید. البته اگر هنوز گزینه Appearance را در مسیر فوق مشاهده نمی‌کنید  احتمالاً باید کمی منتظر بمانید تا گوگل آن را برای دستگاه شما عرضه کند. گوگل گفته است که در طول هفته‌های آینده این قابلیت را برای همه کاربران ارائه خواهد کرد.

گوگل مدت‌هاست که در حال کار روی حالت تاریک برای موتور جستجوی خود است و در ماه فوریه امسال نیز گزارش شد که در حال تست این قابلیت است. البته وب‌سایت 9to5Google گزارش داده است که  برخی از کاربران گوگل سرچ یک آیکون خورشید برای تنظیمات حالت تاریک مشاهده کرده‌اند و عده‌ای نیز گفته‌اند که توانسته‌اند این تغییرات را روی نسخه وب گوگل سرچ روی موبایل اعمال کنند که هیچ‌کدام از این موارد در صفحه پشتیبانی گوگل ذکر نشده‌اند.

اضافه شدن دارک مد به گوگل - Dark Mode

البته کاربران گوگل سرچ، تا قبل از ارائه این قابلیت، می‌توانستند از پلاگین‌های مخصوص برای تاریک کردن صفحه مرورگر خود استفاده کنند یا اینکه از تم‌های موتورهای جستجوهای دیگر مانند DuckDuckGo بهره ببرند. در حال حاضر، بسیاری از اپلیکیشن‌های اندرویدی و آی او اس گوگل، از جمله اپلیکیشن گوگل سرچ، دارای حالت تاریک هستند.

حالا گوگل با ارائه این قابلیت، کار را برای کسانی که علاقه‌ای به نصب اپلیکیشن یا افزونه روی دستگاه خود را ندارند راحت‌تر کرده است. به‌علاوه این قابلیت، تجربه لاگین کردن به یک دستگاه جدید و جستجو را راحت‌تر خواهد کرد. درهرحال، جای خوشحال دارد که گوگل درنهایت این ویژگی را برای موتور جستجوی خود ارائه کرد.